احتیاط از نظر لیستریوز در بارداری

223

سالانه حدود ۱۵۰۰ مورد لیستریوز ــ یک نوع مسمومیت غذایی در ایالت متحده ــ گزارش می ‏شود. ۵۰۰ مورد این‏ها در زنان حامله است که بیشتر مستعد عفونت هستند. چرا که سیستم ایمنی زن طی حاملگی تغییر می ‏کند. عفونت‏ های مادر می تواند به زایمان زودرس یا دیگر مشکلات منجر گردد و نوزادان می ‏توانند عفونتی مشابه GBS بگیرند. درمان آن به کمک آنتی ‏بیوتیک‏ها مانند آمپی ‏سیلین است.

برای اجتناب و پیشگیری از لیستریوز: از مصرف شیر غیرپاستوریزه و غذاهایی که با شیر غیر پاستوریزه درست می ‏شوند، پرهیز کنید. همچنین نیاز دارید مراقب فرآورده‏ های دیگر که پاستوریزه نیستند مانند برخی آب میوه‏ ها باشید.

از مصرف پنیرهای نرم مانند کاممبرت ، بری ، فتا ، روکفرت ، نیز اجتناب کنید، زیرا این فرآورده‏ ها، منبع شایع لیستریوز هستند. انواع پنیر: گورگونزولا، پنیر بلو، مرغ، گوشت قرمز، غذاهای دریایی و سوسیس ‏های خوب پخته نشده، می ‏توانند حاوی لیستریوز باشند. اگر آنها از شیر پاستوریزه تهیه شده باشند، این پنیرهای نرم طی حاملگی می ‏توانند مصرف شوند. بر چسب روی آنها را با دقت بخوانید.

پیش از مصرف انواع گوشت و غذاهای دریایی ، آنها را کاملاً بپزید. در مورد انتقال آلودگی مواد غذایی دقت کنید. اگر غذای دریایی خام یا سوسیس نپخته را حین آماده کردن غذا روی سطحی قرار می ‏دهید، حتما آن سطح را به صورت کامل با آب و صابون یا ماده ضدعفونی ‏کننده بشویید و پیش از آن، هیچ غذای دیگری را روی آن سطح قرار ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا *