احساس حرکت جنین

210

شدت حرکات جنین  می تواند متفاوت باشد. دامنه حرکاتاو از تکان خوردن ‏های  ظریف مانند احساس یک پروانه یا گاز در روده‏ ها، تا حرکات تند و گاه حتی  لگدزدن‏ های دردناک. یا احساس فشار با بزرگ‏ترشدن کودکتان متفاوت است.

زنان اغلب می ‏خواهند بدانند که هرچند وقت یک‏بار جنین باید حرکت کند. اغلب این نگرانی وجود دارد که آیا جنین خیلی  زیاد یا بسیار کم حرکت می ‏کند. چون حس هر زن باردار با دیگری متفاوت است، پاسخ به این پرسش‏ ها دشوار است. حرکت هریک از جنین‏ های شما در بارداری ‏های قبلی ممکن است متفاوت بوده باشد. معمولاً اگر جنین زیادتر حرکت کند، بیشتر باعث آرامش خیال مادر باردار است. ولی وجود زمان ‏های بدون حرکت نیز برای جنین غیرطبیعی نیست.

اگر فعال یا در حال کار باشید ممکن است حرکات جنین را احساس نکنید. برای  احساس حرکت یا سکون جنین بهتر است به پهلوی خود دراز بکشید. بسیاری  از زنان اظهار می ‏کنند که جنین آنها در طول شب بسیار فعال‏تر است و مانع از خوابیدن آنها می ‏شود.

اگر فرزند، شما خیلی  ساکن است و یا در حد انتظار، حرکت ندارد، در مورد آن با پزشک خود صحبت کنید. اگر الگوی  طبیعی حرکت جنین از بین رفته باشد، می ‏توانید به مطب پزشک بروید و ضربان قلب جنین خود را گوش کنید. اما دراکثر موارد، دلیلی برای نگرانی  وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا *