برقراری ارتباط با پزشکتان در دوران بارداری

216

برقراری ارتباط میان شما و پزشکتان برای موفقیت رابطه مراقبت پزشکی مهم است. رابطه ضعیف ممکن است در توانایی شما برای بهترین مراقبت پزشکی احتمالی تأثیرگذار باشد. وقتی با مقوله سلامت زنان روبه‏رو هستیم، توانایی برقراری ارتباط به‏طور مؤثر به شما کمک می ‏کند تا آسانتر با مقوله‏ های شخصی مرتبط با بارداری ، روابط جنسی و نزدیکی  کنار بیایید.

برای برقراری رابطه خوب بیمار – پزشک، شما و پزشکتان باید سعی  کنید که یکدیگر را بفهمید و به هم احترامبگذارید. همان‏طور که برنامه پزشکتان فشرده ‏تر می ‏شود و او مجبور است که بیماران بیشتری را ویزیت کند، برقراری  ارتباط ممکن است به‏خاطر اینکه پزشکتان زمان کمتری  دارد که صرف شما کند، مشکل‏تر باشد. برای  داشتن بهترین مراقبت، پزشکی  را بیابید که با وی  راحت هستید و به راحتی  می ‏توانید با وی  ارتباط برقرار کنید. تحقیقات نشان می ‏دهد که ارتباط نادرست میان پزشک و بیمار اغلب منشأ مشکلات زیادی  خواهد شد.

اگر زبان سد برقراری  ارتباط شماست، سعی کنید پزشکی را بیابید که زبان شما را براحتی صحبت می ‏کند. اگر ممکن نیست، شخصی  را در مطب دکتر بیابید که به زبان شما صحبت کند. اگر زبان شما همچنان یک سد است، شخصی  را بیابید (یک دوست حتی  یک مترجم حرفه‏ای ) تا در هر جلسه در مطب حضور یابد و شما می ‏توانید سؤالات خود را بپرسید و اطلاعات صحیحی  دریافت کنید. شما قادر خواهید بود در مراقبت خود سهیم باشید و راحت‏تر دستورالعمل‏ها و نصایح و طرح‏های  درمانی  را بفهمید.

بیمار خوبی  باشید. برای  دریافت بهترین مراقبت، باید تا جاییکه می ‏توانید بیمار خوبی باشید و از نصایح پزشکتان پیروی  کنید. اگر سؤالاتی دارید یا با چیزی  مخالفید، توصیه را نادیده نگیرید و در عوض در مورد آن صحبت کنید. وقتی  گیج شده‏اید یا قانع نمی ‏شوید صحبت کنید. زمانی  که تست یا آزمایشی  درخواست می ‏شود، بپرسید چرا باید صورت گیرد و مطمئن شوید که نتایج آزمایشات را بعدا می ‏بینید. اطلاعات را کامل ارائه کنید، حتی  اگراحساس می ‏کنید مفید نیستند. هرچیزی  که پزشکتان نیاز دارد بلند به وی بگویید. به این شکل، پزشک و دیگر اعضای  مراقبت از شما همه اطلاعات را برای  بهترین مراقبت از شما و کودکتان خواهند داشت. از نگرانی ‏های  خود و سؤالاتتان یادداشت برداید و به مطب ببرید. پس پاسخها را یادداشت کنید و شخصی را با خود ببرید که به شما کمک کند تا پیشنهادات و نکات مهم را به شما یادآوری  کند. در مراقبت خود برای  سلامت خوب خود و کودکتان عضوی  فعال باشید.

تغییر پزشکتان. اگر همه این پیشنهادات مفید نبود،خوب است که مراقب‏های خود را تغییر دهید. در اکثر اوقات این امر اتفاق می ‏افتد. اگر فکر می ‏کنید نیاز به پیدا کردنپزشک جدیدی  دارید، هرچه سریع‏تر اقدام کنید. ممکن است بخواهید با بخش زایمان در بیمارستانی  تماس بگیرید که می ‏خواهید آنجا زایمان کنید و از پرستاران بپرسید.

زمانی که پزشک جدیدی  انتخاب می ‏کنید، مطمئن شوید که وی بیمار جدید را می ‏پذیرد. همچنین چک کنید که بیمه شما این پزشک را حمایت می ‏کند یا خیر. به پزشک کنونی  خود بگویید که می ‏خواهید وی را ترک کنید و علت را برای  وی  توضیح دهید. نوشتن نامه ممکن است راه خوبی  برای این کار باشد.

سوابق و پرونده‏های خود را بخواهید. بهتر است که آنها را خود بیاورید تا اینکه آنها را پست کنید، زیرا زمان کمتری  طول می ‏کشد. مطمئن باشید کپی  تمام آزمایشات و نتایج آنان را درخواست کرده‏اید. زمانی  که نزد پزشک جدیدتان می ‏روید، پرونده‏های خود را با خود در اولین جلسه ویزیت به مطب ببرید. حتی  لیست تمام نسخه‏ها و داروهای  بدون نسخه، شامل داروهای  گیاهی  و مکلمل‏ها یا دیگر موادی  که ممکن است استفاده کنید را همراه داشته باشید. آماده باشید که سابقه حاملگی  و دیگر مشکلات پزشکی را با جزئیات ارائه دهید تا پزشک شما تصویر کاملی  از مراقب سلامت شما تا آن زمان داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا *