موضوع تعویض دو نوزاد در بیمارستان بهمن همچنان بی‌پاسخ

414
ویکی نی نی به نقل از خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران،  مدیر داخلی بیمارستان بهمن بعد از اطلاع از پیگیری خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر موضوع تعویض دو نوزاد در این بیمارستان مانع حضور خبرنگار به این بیمارستان شد و اعلام کرد باید این بیمارستان را به سرعت ترک کنید.
نکته قابل توجه این است که هنگام ورود خبرنگار باشگاه خبرنگاران به دفتر بیمارستان خبرنگاران دیگری در محیط حضور داشتند و مشغول به جمع آوری اطلاعات بودند. اما سوال ایجاد شده این است به چه دلیل مدیریت بیمارستان از ورود خبرنگار باشگاه خبرنگاران و پرداختن به موضوع جلوگیری کرده است و دستور به همراهی حراست و هدایت گروه خبری باشگاه خبرنگاران به خارج از بیمارستان داده است.
شایان ذکر است، هفته گذشته دو نوزاد در بیمارستان بهمن تهران به دلیل سهل انگاری پرسنل بخش نوزادان این بیمارستان تعویض شدند که طی تماس تلفنی خبرنگار باشگاه خبرنگاران با خانواده این نوزادان، این موضوع تایید شد و تاکنون مسئولان این بیمارستان پاسخی در این زمینه ارائه نکرده اند.
موضوع به سرعت پی‌گیری می‌شود
دکتر سید محمد حسین میر دهقان، مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگارن در خصوص موضوع تعویض دو نوزاد در بیمارستان بهمن ضمن تاکید بر اینکه این اتفاق موضوعی جز سهل انگاری پرسنل نبوده است، گفت: ما بعد از اطلاع از موضوع به سرعت جریان را پیگیری کردیم و ناظران دانشگاه در بیمارستان حضور پیدا کردند.
وی اضافه کرد: مسئولین بیمارستان و وزارت بهداشت برای اینکه دغدغه خاطری برای خانواده دو نوزاد باقی نماند تست ژنتیک در دو مرکز مجزا و تحت نظر پزشکی قانونی انجام داد که نتایج یکی از مراکز هویت دست بندهای نوزادان را تایید کرده و طی روز آینده پاسخ آزمایش دوم نیز دریافت می‌شود.
مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت درخصوص نحوه رسیدگی و برخورد را بیمارستان بهمن گفت: بلافاصله پرونده بیمارستان بررسی شد و جهت طرح موضوع به کمیسیون ماده ۱۱ که به تخلفات پزشکی رسیدگی می کند ارجاع داده شد که طی دو روز آینده به این پرونده رسیدگی خواهد شد.
مسئول فنی بیمارستان بهمن عزل می‌شود
میردهقان با بیان اینکه به احتمال زیاد مسئول فنی بیمارستان بهمن را عزل خواهیم کرد، گفت: جرایم بیمارستان بهمن شامل گزارش نکردن تخلف و سهل انگاری پرسنل است که با این تخلفات برخورد می شود.
وی درخصوص نظارت وزارت بهداشت بر بیمارستان‌ها تاکید کرد: به خانواده‌ها اطمینان خاطر می‌دهیم که این نوع سهل انگاری‌ها که در نوع خود بسیار نیز مهم است از سوی وزارت بهداشت به طور حتم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و مراکز درمانی باید افراد مشغول به کار در مراکز درمانی را با دقت استخدام کنند و مسئولین فنی بیمارستان‌ها بر عملکرد بیمارستان و پرسنل نظارت کافی را داشته باشند.
مدیر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در واکنش به رفتار ناشایست مدیرداخلی بیمارستان بهمن با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: من رفتار این فرد را تایید نمی‌کنم و وی وظیفه پاسخگویی و شفاف سازی اذهان عمومی را دارد و ما در اسرع وقت با مدیریت بیمارستان برخورد جدی خواهیم کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کپچا *